KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878678
nr 1387 8678
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på duk, 41x46 cm, yttermått inklusive ram: 44x59 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:19:32
300 kr
350 kr
400 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius